Dąbki

Zapraszamy do nadmorskiego uzdrowiska Dąbki noclegi. Urok Dąbek przyciąga co roku tysiące turystów. Mikroklimat charakteryzujący się dużym nasłonecznieniem i bogatym w jod morskim powietrzem gwarantują zdrowy wypoczynek. Jezioro Bukowo z przystanią i szkółką windsurfingu stwarza idealne warunki do uprawiania sportów wodnych. Natomiast bliskość pamiętającego średniowiecze i bogatego w zabytki miasta Darłowo gwarantuje dostęp do miejskich atrakcji, imprez i możliwość zorganizowania ciekawych wycieczek. Zapraszamy na  wczasy noclegi w Dąbkach !

Uzdrowisko noclegi Dąbki – od 2007 roku Dąbki mają status uzdrowiska – w wybudowanych tu siedmiu zakładach lecznictwa uzdrowiskowego wspomaga się leczenie chorób ortopedycznych, reumatycznych, kardiologicznych, endokrynologicznych oraz dróg oddechowych. Uzdrowisko Dąbki specjalizuje się również w leczeniu dzieci w różnym wieku, nawet tych najmniejszych, które przebywają na kuracji najczęściej pod opieką swoich matek. Taki pobyt dziecka z matką eliminuje stres spowodowany rozłąką, dzięki czemu uzyskuje się bardzo dobre efekty lecznicze.

Głównym walorem Dąbek jest bardzo czyste powietrze, charakterystyczne dla nadmorskiego klimatu, tj. wilgotne, chłodne i przesycone jodem.

W 1994 r. w Dąbkach ustalono urzędowo przystań morską dla rybaków. Przystań obejmuje dalbę wyciągową, plażę do bazowania łodzi oraz akwatorium o szerokości 100 m liczonej od linii brzegu. Dostęp do przystani i jej nadzór zapewnia Urząd Morski w Słupsku. Kutry rybackie miejscowych rybaków pływają z sygnaturą DBK na burcie.

We Dąbki pokoje gościnne mieści się kościół parafialny pw. Matki Bożej z Góry Karmel, którego budowę rozpoczęto w 1985 roku.

We wsi znajdują się 4 domy (chałupy) z XIX wieku uznane za zabytki:

dom (chałupa) nr 18, szachulcowy z 1. połowy XIX wieku,

dom (chałupa) nr 21, szachulcowy z 1855 roku,

dom (chałupa) nr 24 z 1860 roku,

dom (chałupa) nr 33, szachulcowy z połowy XIX wieku.

Do atrakcji miejscowości Dąbki domki i okolic należą:
– stadnina koni,park wodny w Dąbkach i Darłówku
– w naszej wypożyczalni w Dąbkach istnieje mozliwość wynajęcia gokartów – gokart 1 osobowy, gokart 2-osobowy czy też gokarty 4-osobowe – na terenie ośrodka naszym Gościom udostępniamy kilka rowerów oraz gokartów dla dzieci
– liczne szlaki turystyczne, liczne pomniki przyrody i zabytki
– elektrownia wiatrowa w pobliskim Darłówku
– na jeziorze Bukowo można odbyć rejs statkiem wycieczkowym