Bukowina Tatrzańska

Bukowina Tatrzańska leży na Podhalu w powiecie tatrzańskim, w województwie małopolskim. Teren znajdujący się najbliżej Tatr nazywa się Skalnym Podhalem. Bukowina Tatrzańska, ze względu na swoją lokalizację, zajmuje oczywiście tereny górzyste – wysokość na jakiej się znajduje to miejscami 1000 metrów nad poziomem morza, zaś najniższe punkty Bukowiny Tatrzańskiej liczą sobie ich nieco mniej ,bo ok 860 . Początkowo Bukowina Tatrzańska była wsią o naturze typowej rolniczo-pasterskiej wsi. Obecnie jest ona typową wsią letniskową, w której bardzo mocno rozwinął się sektor turystyczny. Bukowina tatrzańska leży nad rzeką Białką .
Bukowina Tatrzańska ok 30% zajęta jest przez Tatrzański Park Narodowy. Należy podkreślić, że na jej terenie znajdują się: Morskie Oko, Dolina Pięciu Stawów Polskich, Wodogrzmoty Mickiewicza, Siklawa, Rysy, Zawrat, Granaty, Żabie Szczyty, Mięguszowieckie Szczyty, Kozi Wierch czy Świnica i Orla Perć.
Gmina Bukowina Tatrzańska kwatery prywatne słynie przede wszystkim z atrakcji turystyczno-narciarskich, w pełni nowoczesne Aquaparki z kompleksami basenów termalnych . Atrakcje w Bukowina Tatrzańska
Terma Bukowina Tatrzańska, ul. Sportowa 22 i Szlaki górskie w najwyższe i najpiękniejsze góry w Polsce -Tatry. Bukowina Tatrzańska to wspaniały ośrodek sportów zimowych, narciarstwo to główny atut tego miejsca, znajdziesz tu 10 kolei linowych i 30 wyciągów narciarskich: Stacja narciarska Rusiń-ski,ul. Wierch Rusiński 70, Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska, ul.Środkowa 181 . Zabytki w miejscowości Bukowina Tatrzańska : Kościół Najświętszego Serca Jezusowego w Bukowinie Tatrzańskiej, Dom Ludowy w Bukowinie Tatrzańskiej, ul. T. Kościuszki 87 .