Zakopane

Zakopane noclegi jest położone u podnóży Tatr w kotlinie między Gubałówką a Giewontem. Jest to najsłynniejsza w Polsce miejscowość wypoczynkowa i turystyczna, poza tym Zakopane pokoje gościnne stanowi centrum sportów zimowych i punkt wypadowy na wycieczki w Tatry. Co ciekawe, znaną miejscowością wypoczynkową Zakopane domki stało się od ok. 1870 r. dzięki działalności dra T. Chałubińskiego.

Zakopane noclegi jest dużym ośrodkiem sportów zimowych, położonym częściowo w obrębie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Ze względu na położenie miasta Zakopane pokoje gościnne główną jego atrakcją turystyczną są oczywiście Tatry. Nie wyklucza to jednak istnienia wielu innych ciekawych miejsc zarówno w mieście Zakopane domki jak też w jego okolicach.

Ciekawostką dla turystów jest niepowtarzalny folklor miasta Zakopane noclegi, ujawniający się w architekturze, gwarze, strojach i w tradycyjnych daniach. Ponadto jedną z większych atrakcji jest znajdująca się w mieście Zakopane pokoje gościnne ulica Krupówki, gdzie skupia się życie towarzyskie. Zakopane domki jest bogate w sanatoria i domy wypoczynkowe, poza tym dzięki gościnnym mieszkańcom posiada dużą bazę noclegową w kwaterach prywatnych.