Piknik nad Odrą zaprasza

krynica

roztocze

krasnobrod

susiec

 wladyslawowo

W dniach 9-10 maja 2015 r. Wały Chrobrego w Szczecinie wypełnią dziesiątki wystawców i dziesiątki tysięcy ludzi. Tu odbędzie się kolejny PIKNIK NAD ODRĄ.
Od kilku lat Piknik nad Odrą jest produktem turystycznym samym w sobie. Równie bogaty program mają nieliczne imprezy targowe w Polsce. Zaletą PIKNIKU jest również atrakcyjna lokalizacja, w jednym z najbardziej malowniczych miejsc Szczecina – na Wałach Chrobreg
W ramach tegorocznego Pikniku nad Odrą i Targów Turystycznych MARKET TOUR odbędą się takie wydarzenia jak Strefa Globtrotera, Kraina Relaksu Wellness & Spa, 11. Targi Żywności i Produktów Ekologicznych ORGANIC, akcja Pokaż Szczecin swoim Gościom, Strefa Wędkarza, Wielkie Gotowanie (przygotowywanie potrawy dla 10 tys. osób) oraz po raz pierwszy – Wielkie Wędzenie.
Piknik nad Odrą ma charakter wiosennego rodzinnego festynu z wesołymi miasteczkami, jarmarkiem, występami artystycznymi na scenie, konkursami i pokazami dla odwiedzających. To wydarzenie co roku odwiedzane jest przez blisko 50 tys. osób.
Uczestnicy Pikniku nad Odrą mają możliwość sprawdzenia oferty turystycznej z regionu i całej Polski, poznania dziedzictwa kulturowego różnych regionów Polski oraz degustacji lokalnych specjałów. Na stoiskach wystawienniczych targów MARKET TOUR zaprezentują się regiony, gminy i miasta Polski, Węgier i Niemiec, biura podróży, hotele, ośrodki wypoczynkowe, przewoźnicy przedstawiający swoją najnowszą ofertę turystyczną.
Celem Pikniku nad Odrą jest promowanie turystyki, rekreacji i sportu. W tym roku odbędzie się druga edycja Strefy Globtrotera – miejsca stworzonego z myślą o pasjonatach podróżowania, inspirującego do dalekich i bliskich wyjazdów, odwiedzania zarówno odległych zakątków naszego globu, jak i rodzimych skarbów przyrody, krajobrazu i kultury. Strefa to nie tylko stoiska wystawowe, ale również spotkania z ciekawymi podróżnikami, opowieści i prezentacje z podróży. Pierwszy raz powstanie Strefa Wędkarza, nad którą patronat objął Polski Związek Wędkarski. W tej części prezentowany będzie sprzęt i akcesoria wędkarskie, turystyka wędkarska oraz łowiska.
Podczas Pikniku nad Odrą zachęcamy także do odkrywania Szczecina. W tym roku po raz kolejny organizujemy akcję „Pokaż Szczecin Swoim Gościom”, dzięki której mieszkańcy mogą lepiej poznać Szczecin, jego popularne jak i mniej znane szlaki wycieczkowe.