Małe Ciche i okolice

Małe Ciche to urokliwa miejscowość pod Tatrami, którą każdego roku odwiedza wielu turystów przyciąganych przez to jedno z najpiękniejszych w Polsce miejsc.

Małe Ciche noclegi to przede wszystkim świetny punt wypadowy.Z Małego Cichego koniecznie trzeba wybrać się na wycieczkę na Rusinową Polanę. W pobliżu swój początek ma niebieski szlak, którym około w godzinę dociera się do sanktuarium Matki Boskiej Jaworzyńskiej na Wiktorówkach – najwyżej położonego kościoła w Polsce, zbudowanego w miejscu, gdzie w 1860 roku Maryja miała objawić się pasterce Marii Murzańskiej. Znajduje się tam również symboliczny cmentarz osób, które zginęły w górach.Stamtąd szlak w kilkanaście minut wyprowadza na Rusinową Polanę. Roztacza się z tego miejsca piękny widoków na Tatry Bielskie i Wysokie, od Hawrania aż po Rysy. Turyści mogą również wybrać się na Gęsią Szyję, trzeba jednak być ostrożnym przy tej decyzji, gdyż można mieć mylne wrażenie, że szczyt jest na wyciągnięcie ręki, tymczasem z polany widać tylko jedną trzecią podejścia.

Małe Ciche tanie noclegi zaprasza również łagodnie nachylonym stokiem, idealnym dla początkujących do nauki jazdy na nartach oraz snowboardzie, oraz nieco bardziej stromą trasą o długości 750 metrów. Wszystkie trasy są oświetlone i sztucznie naśnieżane w razie potrzeby.

W okolicy miejscowości Małe Ciche pokoje gościnne znajdują się również baseny termalne w Białce Tatrzańskiej, które są chętnie odwiedzane przez wielu turystów.