Atrakcje okolic Darłowa

1. Leonardia – inteligentna rozrywka Darłówko noclegi
Park odpoczynku i dobrej zabawy znajduje się w poddarłowskiej wsi Krupy oddalonej od centrum Darłowa o 7 km ( 5 min ). Tu znajduje się około stu gier jedno i wieloosobowych. Proste zasady sprawiają, że zabawa jest wspaniałą rozrywką dla najmłodszych i tych nieco starszych graczy. Park Leonardia czynny jest codziennie w godzinach od 10.00 – 20.00, a koszt biletu to około 15 zł.

2. Uzdrowisko Dąbki Darłówko noclegi blisko morza
Oddalone od Darłowa około 7 km ( 10 min ). Wieś turystyczna położona nad brzegiem Bałtyku i Jeziora Bukowo. Dobre miejsce dla spragnionych relaksu, kontaktu z naturą, pragnących zregenerować swe siły w jednym z wielu tutejszych ośrodków rehabilitacyjnych. Będąc w Dąbkach warto odwiedzić urokliwą przystań rybacką na plaży, skorzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego oraz złapać wiatr w żagle w centrum windsurfingu. Niedaleko Dąbek znajduje się Bobolin – wieś turystyczna z piękną, piaszczystą i szeroką plażą. Tu także zlokalizowane jest Ranczo Mustafa – stadnina koni, jedna z największych w regionie. Darłówko noclegi tanie

3. Mini ZOO Wicie
Wieś letniskowa oddalona 15 km od Darłowa, którą polecamy rodzinom z małymi dziećmi. Tu bowiem znajduje się Mini ZOO, a w nim ponad 50 gatunków zwierząt, ptactwo ozdobne, papugi, świnki wietnamskie itp. Mini ZOO latem jest czynne w godzinach od 9.00 do 20.00 w cenie 6 i 9 zł. Wieś Wicie – skrywa również ciekawostkę geograficzną. To właśnie tu znajduje się środek polskiego Wybrzeża Bałtyku. Darłówko noclegi domki

4. Jarosławiec – Muzeum Bursztynu
Wieś turystyczna z wybrzeżem klifowym i latarnią morską z 1829 roku. Oddalona od Królewskiego Miasta o około 24 km ( 20 min ), położona jest na szlaku czerwonym. Warty uwagi Turysty jest zewnętrzny Park Wodny Panorama Morska, który w przypadku sztormowej pogody jest idealną alternatywą dla kąpieli wodnych. Będąc w Jarosławcu zachęcamy do obejrzenia Muzeum Bursztynu (ul. Nadmorska 1b). Darłówko pokoje do wynajęcia

5. Dolina Charlotty – Magiczna Dolina
Dolina Charlotty to ważny punkt na mapie turystycznej Środkowego Pomorza. Oddalona o trzy kwadranse drogi od Darłowa jest ważnym punktem kulturalno – rekreacyjnym, a to z uwagi na organizowany tam co roku Festiwal Legend Rocka z takimi gwiazdami jak Carlos Santana czy Bob Dylan. Dolina Charlotty to kompleks położony na wodzie z pięknymi, leśnymi trasami spacerowymi, stadniną koni, parkiem linowym, ekskluzywnym hotelem z ofertą Spa, fokarium, zarybionymi stawami, zagrodą dzikich zwierząt leśnych, ZOO Charlottą z Krainą Bajek, wioską mongolską z leśnym amfiteatrem muzycznym, w którym odbywa się szereg imprez nie tylko muzycznych.

6. Swołowo – Stolica Krainy w Kratę.
Obiekty zlokalizowane w tej wsi są przykładem tradycyjnej budowli pomorskiej – budowli szachulcowej (około 33 km od Darłowa). Latem odbywają się liczne imprezy plenerowe i festyny tematyczne.

7. Słupsk – stała wystawa prac S. I. Witkiewicza
Oddalony o 46 kilometrów (35 min ) od Darłowa jest ważnym centrum gospodarczym, kulturowym i naukowym Pomorza Środkowego. Darłowo ze Słupskiem powiązane jest od wieków historią, kulturą i tradycją. Miasto to polecamy naszym Turystom z wielu powodów. Przede wszystkim ze względu na srebrny ołtarz darłowski, który można zobaczyć w słupskim Muzeum Zamku Książąt Pomorskich. Wyjątkowość tego miasta tkwi jednak w jedynej w Polsce i na świecie, stałej wystawie prac Stanisława Ignacego Witkiewicza, którą można obejrzeć w słupskim Muzeum Książąt Pomorskich.

8. Słowiński Park Narodowy – Światowy Rezerwat Biosfery
Jeden z 23 parków narodowych w Polsce. Utworzony w 1967 roku. Jest położony w środkowej części polskiego wybrzeża, w województwie pomorskim. Został włączony przez UNESCO do sieci Światowych Rezerwatów Biosfery. Charakterystycznymi elementami Parku są przymorskie jeziora, bagna, łąki, torfowiska, nadmorskie bory i lasy, a przede wszystkim wydmowy pas mierzei z ruchomymi wydmami.

9. Fort Marian
Oddalone od Darłowa 22 km (20 min). Znajduje się przy drodze krajowej nr 6, około 3 km za wsią Malechowo kierując się na Koszalin. To tu od wielu lat miłośnik militariów, organizator darłowskich zlotów – Marian Laskowski – kolekcjonuje sprowadzony z różnych stron świata sprzęt militarny. Można tu między innymi zwiedzić muzeum militariów, gdzie wyeksponowano wiele motocykli, broni, różnego typu, mundurów wojskowych oraz pojazdów zarówno tych ciężkich gąsienicowych, jak i nieco mniejszego kalibru. Po wyjątkowym muzeum oprowadza sam właściciel , opowiadając niesamowite historie i ciekawostki. Istnieje tu także możliwość skorzystania z przejażdżki jednym z pojazdów.

10. Cisowo – pierwsza farma wiatrowa
Wieś w gminie Darłowo, oddalona od centrum miasta 3 km (5 min). To tu w 1999 roku powstała pierwsza, profesjonalna farma wiatrakowa w Polsce. Ze względu na panujące w tym miejscu dogodne warunki atmosferyczne i wiejący przez 363 dni w roku wiatr; lokalizacja ta stała się miejscem idealnym ekologicznych inwestycji. Cisowo stało się także miejscem, które upodobali sobie wypoczywający tu Turyści. Widok zachodzącego słońca na tle wiatraków, Morza Bałtyckiego oraz Jeziora Kopań dostarczają niezapomnianych wrażeń. Będąc w Cisowie koniecznie zobacz najstarszą, jednonawową budowlę w okolicy – kościół św. Stanisława Kostki.

11. Hortulus
Dobrzyca – ogrody tematyczne Hortulus – to świat magii barw i zapachów, pięknych ogrodowych aranżacji z Centrum Ogrodniczym i szkółką roślin ozdobnych. Istotą ogrodów jest ukazanie możliwości tworzenia tematycznych kompozycji roślinnych i aranżowania ogrodów. Zwiedzanie tego miejsca to dostarczenie sobie doznań natury estetycznej i duchowej. W sezonie letnim czynne codziennie w godzinach: 9:00 – 19:00.
Największą atrakcją jest żywy labirynt, którego łączna długość korytarzy wynosi 3,2 km. Można go podziwiać z góry, a to za sprawą mierzącej 22 metry wysokości wieży widokowej, która kształtem przypomina nić DNA.